Az őszi aukció ékszer- és ezüstnapjának sztárjai

2018. 11. 14.

Mi volt a legdrágábban eladott tétel? Miért harcoltak a legtöbben? Melyik tárgy érte el a legnagyobb áremelkedést? Mi volt az árverés meglepetése? Olvassa el cikkünket!

A legdrágábban elkelt ékszer

Fehérarany nyakék 1,55 karát smaragddal és 3,12 karát briliánssal ékítve.
Kikiáltási ára: 6.500.000 Ft, eladási ára: 12.000.000 Ft

Nyakék, fehérarany 585, vékony anker láncon ékszerközép, 1 karmos foglalású szögletes smaragd 1,55 ct, foglalatán 12 kisebb azsúr foglalt briliáns, csüngőn, pálcán 1 nagy briliáns 3,12 ct (FMKSi) és 1 kisebb briliáns, kis briliánsok összesen cca. 0,70 ct (MTCrVs), 8,1 g, hossz: 42 cm, tanúsítvánnyal

Amire a legtovább licitáltak

Fehérarany nyaklánc pillangó formájú függővel.
Kikiáltási ára: 500.000 Ft, eladási ára: 2.280.000 Ft

Lánc függővel, fehérarany 750, fonott láncon, mozgó elemekkel, pillangó kontúr forma függő, 1 nagyobb és 161 kis briliáns cca. 2,20 ct (MTCrVs) ékítéssel, 28,6 g, hossz: 75 cm

A legdrágább szolitergyűrű

Fehérarany, 2,49 karátos, régi csiszolású briliánssal ékített gyűrű.
Kikiáltási ára: 2.900.000 Ft, eladási ára: 5.280.000 Ft

Szoliter gyűrű, fehérarany 585, karmos foglalatban, 1 nagyobb régi csiszolású briliáns 2,49 ct, szín: L-M Cape, hibakategória: Vs nagyon kicsi természetes zárvány, 3,7 g, méret: 54.

A legmagasabb áron elkelt kortárs magyar ékszer

Varga Miklós déltengeri gyöngyös ékszergarnitúrája briliánsokkal és különböző színű zafírokkal ékítve.
Kikiáltási ára: 450.000 Ft, eladási ára: 1.560.000 Ft

Ékszergarnitúra 3 db. Fehérarany 585, kígyó láncon függő, karmos foglalatban 24 különböző árnyalatú zafír, 3 briliáns cca. 0,10 ct (MTCrVs), krém sárga, cseppforma déltengeri tenyésztett gyöngy csüngővel, fülbevaló pár 6 briliáns cca. 0,20 ct, (MTCrVs), 30 citrin, 2 tenyésztett gyöngy, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, készítő: Varga Miklós ötvösművész, 33,0 g, hossz: 42 cm

A legdrágább pillangó

Fehér- és sárgaarany pillangóforma melltű.
Kikiáltási ára: 1.500.000 Ft, eladási ára: 1.800.000 ft

Melltű. Fehér- és sárgaarany 750 kombinációja, pillangóforma, teljes felületén 385 azsúr foglalt briliáns cca. 7,80 ct, rubin szemmel és 2 zafír díszítéssel, dupla beszúró tűvel, 44,2 g

A legnagyobb áremelkedést elért tárgy

5,6 szoros áron került eladásra: 12 személyes evőeszköz készlet, Pest, 1920 körül.
Kikiáltási ára: 1.500.000 Ft, eladási ára: 8.400.000 Ft.

Evőeszköz készlet eredeti dobozában. 12 személyes evőeszköz készlet, nettó cca.7174 g. bruttó súly, 9957 g. összesen 183 darab evőeszköz vágott angol fazonban. 12 db. evőkanál, 12 -12 db. villa és kés, 12-12 db. halvilla és halkés, 12 -12 db. süteményes villa és kés, 12 -12 db. gyümölcsvilla és kés, 12 db. teáskanál, 12 db. mokkáskanál, 12-12 db. kompótos és fagylaltos kanál, ill. 27 db. különféle tálaló. Henger Antal(?), néhány darab 1937 utáni pótlás. Eredeti, pácolt és politúrozott fa dobozban csiszolt üveglapokkal, 1 db eredeti kulccsal. Jelzett: Pest, 1920 körül.

Ezüst használtai tárgy, amelyet a legtöbben hazavittek volna

Szecessziós cigaretta szelence, Bécs, 1900 körül.
Kikiáltási ára: 90.000 Ft, eladási ára: 240.000 Ft

Szecessziós cigaretta szelence. Ezüst, 153 g., belsejében aranyozva. Téglatest, zsanéros fedelén színes zománccal festett Pszükhé elrablása jelenet (William-Adolphe Bouguereau festménye után). Zománc peremein apróbb kopások. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Johann Rothbauer. Neuwirth: II/158. M.: 9,5 × 7,5 × 1,3 cm

A legizgalmasabb történetű ezüsttárgy

Historizáló asztali doboz az Atlantica-gőzhajó próbajáratának emlékére.
Kikiáltási ára: 750.000 Ft, eladási ára: 1.560.000 Ft

Historizáló asztali doboz. Ezüst, bruttó 2935 g. Fedelén a Fiumében vízre bocsájtott Atlantica-gőzhajó domborított és vésett ábrázolásával, alatta felirat: „Az ATLANTICA - gőzhajó 1911 évi julius hó 2-án megtartott próbajáratának emlékére.” Fedelének belső oldalán az eseményen megjelentek csoportképével, előlapján a fotón szereplő vendégek vésett aláírásaival, valamint az Atlantica színes zománc zászlajával és magyar címerrel. Restaurált. Jelzett: Pest, 1910 körül, Bachruch Antal. M.: 34 × 22 × 11,5 cm