Aktuális aukciók

Következő aukcióink:

4. PLAKÁTAUKCIÓ - 2017. április 19. 17.00

Kiállítás: 2017. április 8–18.
Árverés: 2017. április 19. 17:00
Helyszín: BÁV Apszisterem, 1052 Budapest, Bécsi u. 3.

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse kollégáinkat a novoszadek.peter@bav.hu email címen vagy a +36-30-449-5775-ös telefonszámon.

70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ
Felvétel vége: 2017. március 10.
Kiállítás: 2017. május 6–14. (BÁV Aukciósház, 1052 Budapest, Bécsi u. 1.)
Árverés: 2017. május 16–17. 17:00
Helyszín: MOM Kulturális Központ, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse Tóth Nóra, művészettörténész, aukciós menedzsert: toth.nora@bav.hu, 06-1-429-3024, 20-328-4770.

Korábbi aukciónk:

TAVASZI KAMARAAUKCIÓ - 2017. március 21. 17.00

LETÖLTHETŐ KATALÓGUS! - A lapozható katalógushoz görgessen lejjebb!

Tavaszi kamaraaukció - 2017A BÁV Tavaszi kamaraaukcióján ismét a mérsékeltebb árú, igényes ékszerek, festmények, szőnyegek és műtárgyak játsszák majd a főszerepet.
Az idei ékszerkollekció bővelkedik a történeti darabokban. Ezek közül is figyelemre méltóak a pazar kidolgozású ötvös darabok, a századfordulós és a korai art deco ékszerek.  Várhatóan ismét az aukció kedvencei lesznek a különböző drágakövekkel ékített szoliter gyűrűk és fülbevalók. A zsebórák közül igazi ritkaságnak számít egy ezüst Omega óra, a hozzá illő tisztilánccal. Az árverés legdrágább tétele, egy 19. század második felében készült duplafedeles svájci arany zsebóra, ami 320.000 Ft-os kikiáltási árral.  A kiegészítők közül említést érdemel egy 1930 körül készült ezüst színházi táska, valamint a különböző ezüst szelencék, köztük Maróti Lili színésznő kollégájának, Bilicsi Tivadarnak szánt karácsonyi ajándékával.

A festménykínálat legmagasabb kikiáltási árú tétele Berkes Antal Operaháza, ami 320.000 Ft-ról indul majd. A régi mesterek gyűjtőinek kedvence lehet egy 18. századi olasz festő szent családot ábrázoló olajképe, 260.000 Ft-ért.  A változatos anyagban megtalálható Szőnyi István hangulatos tájképe; Pólya Iván szobrászi törekvéseit őrző, mitológiai témát feldolgozó festménye. Bene Géza 5 darabos absztrakt tájkép gyűjteménye nagyon kedvező áron, 220.000 Ft-os kezdő árral.  Czumpf Imre két, absztrakt korszakából származó alkotással képviselteti magát.  A New Yorkba kivándorló, Sz. Markos Lajos leginkább híres személyiségek (Robert Kennedy, John Wayne stb.) portréfestőjeként ismert.  Az aukción két, Madridban készült, bikaviadalt ábrázoló festménye kerül kalapács alá. A kortársak közül Deim Pál, Bartl József, Schéner Mihály, Szilvásy Nándor alkotásai közül válogathatnak.

A közel 80 tételt számláló műtárgyanyag a biedermeiertől a modernig számos különleges kerámiát vonultat fel. Az elmaradhatatlan Zsolnay-darabok mellett egy ritka, távol-keleti Siang noir dekorral díszített, legyező alakú Herendi kínálótálra, vagy egy Carl Knoll által készített karlsbadi szecessziós kiöntőre is érdemes lesz licitálni. Az anyagban olyan kuriózumok is megtalálhatóak, mint egy norvégiai viking hajó ezüst rekonstrukciója; egy 20. század elejéről származó német úti babagardrób vagy egy sétapálca gyűjtemény. A legrégebbi tétel egy késő barokk miniatűrökkel díszített 18. századi falidísz. Az aukciós anyagot 19. század végi, illetve századfordulós anatóliai, kaukázusi és kurd szőnyegek, sőt egy klasszicista stílusú komód is színesíti.

Az előzetes leütési listát innen töltheti le!

KIÁLLÍTÁS: 2017. március 11–19. (nyitva tartás: hétfőtől péntekig 10-19 óráig, szombaton 10-14 óráig, vasárnap zárva)
ÁRVERÉS: 2017. március 21. 17:00
HELYSZÍN: BÁV Apszisterem, 1052 Budapest, Bécsi u. 3., bejárat az ékszerbolton keresztül

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse kollégáinkat a gebei.eva@bav.hu email címen vagy a +36-20-777-2521-os telefonszámon.

11. GRAFIKAI AUKCIÓ - 2017. február 21. 17.00

LETÖLTHETŐ KATALÓGUS!

11. Grafikai aukció válogatásGrafikai aukcióval indítja a szezont a BÁV 2017. február 21-én! A festményekhez viszonyítva még mindig nagyon kedvező ár jellemzi a grafikákat. Míg egy Bernáth Aurél, Kádár Béla, Mednyánszky László vagy Aba-Novák Vilmos festményért akár több tízmillió forintot is ki kell fizetnünk, addig egy-egy egyedi grafikájukhoz akár százezer forint körüli összegért is hozzájuthatunk. Pedig ezek a spontán témákat feldolgozó, virtuóz, részletgazdag alkotások ugyanolyan szerethetőek, mint az olajfestmények.

Az idei aukciós anyag a magyar grafika legnagyobbjait vonultatja fel. A háború előtti alkotók közül kiemelkednek Nagy István vidéki idillt ábrázoló tájképei, illetve Bernáth Aurél állatkerti sorozatából egy elefántportré. Nagy számmal képviseltetik magukat a 30-as évek art deco stílusú grafikái, így például a különböző technikákkal szívesen kísérletező Farkasházi Miklós rézkarcai, pasztellképei, sőt, még a feleségével kifejlesztett ún. fadofit technikával készült vonalreliefje is.

Az 50-es évek utáni korszakból kiemelkednek, Kondor Béla, aukciókon ritkán fellelhető, rézkarcai és egyedi rajzai is.  Külön érdekesség, hogy a modern magyar grafika megteremtője az Aukciósház épületében élt és alkotott. Czumpf Imre több, kiemelkedő kvalitású akvarellje és tusrajza mellett, meg kell említenünk a méltánytalanul elfeledett szentendrei művész, Bolmányi Ferenc absztrakt alkotását is. Az aukció egyik csemegéjének ígérkezik a legendás díszlet- és jelmeztervező Vogel Eric néhány színházi és varieté előadáshoz készített terve.

A BÁV szakértői a közelmúltban kezdték el feldolgozni Hincz Gyula eddig kevésbé ismert kapcsolatának intim részleteit megjelenítő rajzait. A háború utáni magyar grafika talán legkiemelkedőbb mesterének gazdag hagyatékából kevés egyedi rajz került elő a 60-as évekből, így ezek a művek nagy jelentőséggel bírnak. A júliusi akt-kiállítása előtt, néhányat már ezen az aukción is bemutatunk.

KIÁLLÍTÁS: 2017. február 11–18.
NYITVA TARTÁS: hétfőtől péntekig 10-19 óráig, szombaton 10-14 óráig, vasárnap zárva

TÁRLATVEZETÉS AZ AUKCIÓS KIÁLLÍTÁSBAN: 2017. február 16. 17.00 - Gál Zoltán, festménybecsüs

HELYSZÍN: BÁV Apszisterem, 1052 Budapest, Bécsi u. 3. (bejárat az ékszerbolton keresztül)
ÁRVERÉS: 2017. február 21., kedd, 17:00
A 11. Grafikai aukció árverési feltételei innen tölthetők le!

Korábbi aukciók archívuma!